מסלולי טיולים מומלצים באזור הכנרת15/12/2016

יום כיף באזור הכנרת:
אזור הכנרת הוא אזור מבוקש מאד. אנשים רבים בוחרים להגיע לאזור זה ולערוך בין תחומיו טיולים מהנים ובלתי נשכחים. כאשר מתכננים טיול בכלל וטיול באזור הכנרת בפרט יש להיערך עבור כך. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לתכנן היטב את הטיול שלכם:

טיפים לתכנון טיול:

1. התאמת רמת הקושי למטיילים: כאשר אתם מתחילים לחפש אחר מסלולים בכלל ובאזור הכנרת בפרט יש לשים לב כי אתם מתאימים את רמת הקושי לכם ולמטיילים איתכם. אם עתידים לטייל איתכם ילדים קטנים או אנשים בוגרים עם בעיות ניידות תחשפו אחר מסלולים שהם ברמת קושי קלה.

2. נגישות לנכים ולעגלות: אם אתם עתידים לטייל עם אנשים עם מוגבלויות פיזיות או אם אתם עתידים לטייל עם תינוקות, תחפשו אחר מסלולים שכוללים גישה לנכים ולתינוקות.

3. בדיקת התאמת המסלול לעונה הנוכחית: ישנם מסלולים רבים שהינם עונתיים, כלומר מתאימים לעונות מסוימות. לכן בעת תכנון טיול חשוב לשים לב כי המסלול בו אתם בוחרים מתאים לעונה בה אתם מעוניינים לטייל.

4. ימי ושעות פתיחה: ישנם מסלולים שהינם פתוחים ואינם מוגבלים בשעות פתיחה וסגירה אך מנגד, ישנם מסלולים המוגבלים בימי ושעות פתיחה ועל כן יש לבדוק זאת.

5. בדיקת תשלום כניסה: בעת תכנון טיול יש לבדוק האם המסלול אותו אתם מעוניינים לערוך כרוך בתשלום כניסה זאת על מנת שתוכלו להיערך בהתאם.

וילות מומלצות בכנרת

TOP 3: שלושה מסלולי טיולים ליד הכנרת:

כעת לאחר שנתנו לכם מספר טיפים לתכנון טיול הרשו לנו להציג לכם 3 מסלולי טיול ליד הכנרת:

1.שמורת מג'רסה: מדובר במסלול מים והמסלול מתאים לטווח הגילאים הרחב. מדובר במסלול קל ואורכו הוא כשעה. לאורך המסלול יש צמחייה ונופים עוצרי נשימה. נציין כי הכניסה לשמורת המג'רסה כרוכה בתשלום. העונות המומלצות למסלול זה הן הסתיו, האביב והקיץ. נציין כי קיימת גישה לעגלות ונכים.

שעות פתיחה של השמורה: שעון קיץ: א-ה, ש 8:00-17:00, ו' וערבי חג 8:00-16:00
שעון חורף: א-ה, ש 8:00-16:00, ו' וערבי חג 8:00-15:00
*ערב ראש השנה, ערב כיפור וערב פסח 8:00-13:00.

2. שביל סובב כנרת: שביל זה מקיף את הכנרת ובמהלכו עוברים המטיילים במספר ציוני דרך כדוגמת הגן הלאומי חמת טבריה, בית כנסת עתיק ועוד. ניתן לערוך את המסלול הזה גם עם אופניים. אנשים שמעוניינים ליהנות ממסלול יוצא דופן מוזמנים להגיע אל שביל סובב כנרת. המסלול מתאים לעונות הסתיו, הקיץ והאביב.

3. יער שוויץ: הסיור ביער שוויץ הוא סיור מיוחד המשקיף אל הכנרת. מסלול זה מתאים לטווח הגילאים הרחב והכניסה ליער שוויץ הינה ללא תשלום. ניתן לבקר ביער במשך כל עונות השנה. כמו כן, בחניון יש שולחנות נגישים לנכים.