מסלולי מים בצפון רמת הגולן20/11/2016

מסלולי מים בצפון רמת הגולן
אזור רמת הגולן מציע שלל של פעילויות וגם אטרקציות נפלאות, שכדאי לשלב אותן במהלך החופשה בצפון. חלק מהן קשורות גם למים ומתאימות במיוחד במהלך חודשי הקיץ החמים. הנה סקירה קצרה על כמה מסלולי מים בצפון רמת הגולן, כאלו שאסור לפספס:

רוצים לטייל עם כל המשפחה באחד ממסלולי המים האלו? הזמינו וילה ברמת הגולן באתר שלנו במחיר מוזל ומשתלם!

1. הבניאס – שמורת הטבע נחל חרמון נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר באזור, וגם כזו המושכת אליה מטיילים רבים. המסלול, שכולל את הביקור בבניאס, הוא מסלול ארוך מאד, המפגיש את המטיילים עם נופים מקסימים, זרימה חזקה של מים לאורך כל חודשי השנה וגם מקדשים עתיקים. שביל הטיול מסומן והוא יוצא לכיוון מערבה. הוא עובר דרך נחל גובתה עד שפוגש גשר רומי עתיק. הוא חוצה את נחל החרמון ומפגיש את המטיילים עם בעלי חיים רבים, שגדלים בסביבה. משם הוא פונה לכיוון דרום מערב אל טחנת הקמת העתיקה שבאזור ומשם – אל הגדה המערבית של הנחל. בהמשך מגיעים אל בריכת הקצינים וחוצים את הנחל עד לנקודות תצפית יפהפיות.

נחל הבניאס המפורסם

2. נחל זוויתן תחתון – המסלול הבא מתחיל ביהודיה, היכן שהוא גם מסתיים. אל חניון יהודיה מגיעים דרך כביש 87, שנמצא צפונית לכנרת ומוביל בדיוק לנקודה זו. מנקודת ההתחלה יוצאים מספר מסלולי הליכה, שחלקם נחשבים למאתגרים מאד. בחירת המסלול תלויה במטיילים עצמם ובמידת יכולתם להתמודד איתו. מי שבוחר לצאת אל המסלול בקיץ, מומלץ להתחיל אותו בשעות מוקדמות של היום, שכן מאוחר יותר נהיה חם ומעיק. מסלול נחל זוויתן תחתון הוא מסלול נהדר למשפחות עם ילדים, שלאורכו זורם הנחל ובסופו מפגש עם נחל המשושים. המסלול כולל ירידות ועליות, עובר לאורך גדות הנהר ומפגיש את המטיילים עם הטבע הנהדר.

נחל זוויתן תחתון

3. בריכת המשושים – המסלול הזה הוא מסלול קצת שונה. הוא כולל כמובן מים והרבה מאד כייף, אבל עושים אותו עם אופניים. אם אתם יוצאים לצפון לחופשה של כמה ימים ואוהבים לרכב, קחו אתכם את האופניים שלכם וצאו אל המסלול, המוביל כל הדרך הישר לבריכת המשושים. המסלול מתחיל מפארק הירדן דרך כביש בית המכס עד שמגיע אל בריכת המשושים. מדובר בכביש ארוך, שהרכיבה בו דורשת מהרוכב לא מעט כושר גופני ולכן מתאימה לרוכבים מנוסים יותר. לאחר הנסיעה הארוכה והמתישה מגיעים אל בריכת המשושים, הממוקמת באחד המקומות היפים ביותר ברמת הגולן. בבריכה אפשר להתרענן וליהנות כמה שעות מהאווירה שבמקום ואחר כך להמשיך חזרה באופניים עד פארק הירדן, דרך כביש 888.

בריכת המשושים

חשוב לדעת
בין אם בחרתם לצאת לאחד משלושת מסלולים אלה או שמא למסלול אחר, מומלץ לכם לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני שאתם יוצאים לדרך. במידה ומדובר ביום קיצי חם, כדאי להתחיל את הטיול בשעות מוקדמות כשנעים יותר ולסיים אותו לפני החום הגדול. חשוב להצטייד בכמות מספקת של מים, בכובע וכמובן גם בנעליים נוחות. במידה ויוצאים אל אחד מהמסלולים עם ילדים יש לדאוג לעשות עצירות יזומות מדי פעם, עצירות להתרעננות ואולי גם לפיקניק בחיק הטבע.