מסלולי טיול בדרום רמת הגולן08/02/2017

מסלולי טיול בדרום רמת הגולן
מתכננים חופשה של כמה ימים בצפון ורוצים להקדיש חלק ממנה לטובת דרום רמת הגולן? אם כן, הנה מספר מסלולי טיול באזור זה, שתוכלו לשלב במהלך החופשה שלכם:

מסלול טיול שמגיע עד עין גב
המסלול הבא הוא מסלול ברמה קלה עד בינונית, מסלול שמתאים למשפחות עם ילדים אך פחות מתאים לטיול עם עגלות ילדים. אורכו הכולל של המסלול הוא כ – 6.5 ק"מ והוא נמשך קרוב ל – 3 שעות. הוא מתחיל במצפה אביב ומסתיים בקיבוץ עין גב, שנמצא בסמוך לכנרת. הטיול כולל ירידה ממצפה אופיר עצמו, תצפיות עוצרות נשימה אל הכנרת, תוך כדי הליכה במדרונות הירוקים המקסימים (או הצהובים, במידה ומדובר בחודשי הקיץ החמים) וגם מפגש עם שרידי ישוב עתיקים. אם יוצאים אל המסלול הזה בחודשי הסתיו, אפשר לפגוש לאורכו המוני חצבים.

טיול בנחל אל על
מסלול זה כולל ביקר בנחל הדרומי ביותר שברמת הגולן – נחל אל על. מטיילים רבים מעידים שמדובר באחד הנחלים היפים ביותר באזור, וזו גם הסיבה מדוע רבים בוחרים לשלב עצירה בו. אל הנחל עצמו מגיעים שני מפלים, היוצרים בריכות גדולות מאד: המפל השחור, הנקרא כך על שם מימיו, הזורמים ישירות על קיר בזלת בצבע שחור, והמפל הלבן, שמימיו זורמים על קיר בצבע לבון, העשוי מסלע גיר. המסלול המקסים הזה כולל רחצה בבריכות שבנחל וכמובן גם הליכה לאורכו, לרבות עצירה בתצפיות הנהדרות שבו. זהו מסלול חד כיווני ברמה בינונית, אורכו כ – 5 ק"מ והוא נמשך בין 3 ל – 4 שעות.


וילות נופש ברמת הגולן והכנרת

טיול בנחל סמך
נחל סמך נמצא בדרום רמת הגולן והטיול שלאורכו מתאים לכל הגילאים. זהו טיול נינוח, הכולל עצירה בבריכות קטנות ומקסימות ותצפית על נופים יפהפיים. הטיול נהדר למשפחות עם ילדים אך פחות מתאים להליכה עם עגלות. אורכו כ – 5 ק"מ והוא נמשך כ – 3 שעות. לאורכו ישנם שבילי עפר רחבים מאד, ולכן אפשר לצאת אליו גם באופניים ולנסוע בו בג'יפים, ומרביתו איננו מוצל ולכן מומלץ לצאת אליו בשעות פחות חמות ולא לשכוח לקחת כובעים. כדאי לקחת בגדי ים וגם נעליים, שמתאים ללכת איתן במים. ההליכה עצמה מתחילה ומסתיימת בסמוך ליישוב נטור, בחניון אום אל קנטר.

טיול בשביל המעיינות
זהו מסלול נהדר המתרכז כולו בדרום רמת הגולן וכולל הליכה בין צוקים מרהיבים לנופים מקסימים. יש לאורכו לא מעט שבילים בתוליים שבחלקם אינם מסומנים וגם מעיינות רבים, המוקפים בצמחייה מקומית שופעת. זהו טיול מים מושלם במהלך חודשי הקיץ, טיול שגולת הכותרת שלו הוא ביקור במעיין מצפה שלום, בבריכה של עין שוקו ובבריכה בעין שוירח. מדובר במסלול ארוך יחסית שאורכו כ – 10.5 ק"מ והוא נמשך בין 5 ל – 6 שעות. הוא מתאים בעיקר למטיבי לכת, כשחלקו השני מתאים גם לרכיבת שטח או לנהיגה בג'יפ.